Sağlık ve Spor Turizmi Ekipleri kuruluyor
22 Mar 2016

Gelişen olumsuzluklara bağlı olarak Türkiye’nin 2016 yılına hızlı ve dinamik bir başlangıç yapması gerekiyordu. Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ın bu tempoyu ve iletişimi çok iyi yakaladığını söyleyebiliriz. Utrecht Turizm Fuarı’nın ardından Frankfurt’ta tur operatörleri ile bir araya gelen Bakan Mahir Ünal; Madrid’de düzenlenen FITUR Turizm Fuarı’ndan çarpıcı mesajlar vermeye devam ediyor.

turizmhaberleri.com olarak; ” şimdi turizmde yeni şeyler söyleme ve turizm diplomasisi zamanı ” dedik. Yakından izlediğimiz Bakan Ünal’ın konuşmalarında bu ihtiyaca cevap veren açıklamaları görüyoruz.

ŞİMDİ YENİ ŞEYLER SÖYLEME VE UYGULAMA ZAMANI: BAKANLIKTA İKİ ÖNEMLİ BİRİM …
Bakan Ünal yurtiçi ve yurtdışında yaptığı her konuşmasında mutlaka bir yeni uygulama- yapılanma müjdesi veriyor. ANFAŞ Hotel Ekipmanları Fuarı’nda Antalya’ya bir Bakanlık Ofisi açacaklarını bildiren Bakan Ünal; FITUR Fuarı’nda ise Bakanlık bünyesinde kurulacak sağlık ve spor turizmi ile ilgili iki önemli birimi şöyle müjdeledi: “Sağlık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ortak bir çalışma yürütüyoruz Bakanlıkta. Sadece Sağlık turizmini koordine edecek yeni bir birim kuruyoruz. Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde Spor Turizmi Daire Başkanlığı oluşturuyoruz. Bu başkanlık sadece Türkiye’nin spor turizmini koordine edecek. ” dedi. Sektörün ve turizm çeşitlenmesi açısından büyük ihtiyaç olan bu birimlerin her iki turizm çeşidine büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Devamı ve kaynak: http://www.turizmhaberleri.com/haberayrinti.asp?ID=29960

Join This Conversation

İş Ortakları

Pin It on Pinterest