Turizm Fuarlarına yeni anlayışla katılmalıyız
22 Mar 2016

9-13 Mart tarihlerinde 50.nci kez düzenlenen ITB Berlin fuarında 3 bin metrekare alanda ev sahibi Almanlardan sonra en kalabalık katılımlı ülke olarak dikkat çekti Türkiye.. ” Berlin’e Türk çıkartmasıydı ” bu tablonun adı. Turizmcilerimizin sezona yönelik büyük umut ve beklentileri olmasa da Alman pazarının ve Dünya turizminin nabzını yokladılar.

Antalya Merkezli AGNE TOUR’un sahibi Ali Kaya’da yıllardır ITB Berlin Fuarı’nda yerini alanlardan… Sağlık Turizminin öncüsü ve başarılı temsilcilerinden Kaya, aynı zamanda TÜRSAB Sağlık Turizmi Komitesi Antalya Başkanı… Fuar katılımcılarına dağıtılan 100 bin tirajlı ITB Berlin Fuar Gazetesinde Türkiye’nin sağlık turizmi ve alternatif Turizm Potansiyeline dikkat çeken açıklamaları ile ön plana çıktı..

Şubat ayında ise Münih’te düzenlenen “FREE Uluslararası Seyahat Karavan ve Yat Fuarı’nda Antalya’da 1 hafta tatil ödüllü yarışması ile gündeme gelmişti. Ülke tanıtımı için sınır tanımayan, Türkiye’yi çantasında taşıyarak fuar fuar dolaşan Ali Kaya’ya ITB Berlin izlenimlerini sorduk.

FUARLARA KATILIM ANLAYIŞIMIZ KÖKTEN DEĞİŞMELİ…
Kendine has anlatımı ile aktardığı ITB Berlin Tablosu; artık Fuarlara katılım ve stant tasarımları konusunda köklü değişimler yapılması gerektiğini çok net ortaya koyuyor.

Devamı ve kaynak: http://www.turizmhaberleri.com/haberayrinti.asp?ID=30147

Join This Conversation

İş Ortakları

Pin It on Pinterest